Celeste Bradley - The Impostor - A szélhámos
A 2007-ben alapított Victoria Kiadó 2014 elején három sikerszerzőjük - Nicole Jordan, Celeste Bradley és Susan Elizabeth Phillips - sorozatának folytatásával jelentkezik.
A déli születésű Celeste Bradley hivatásos művész volt mielőtt az írással próbálkozott. Ahogy ő mondja, azt szereti ebben, hogy végre használhatja mindazokat a tapasztalatait, amire ifjabb korában nyolc államban élve és egyetemi főszakot ötször váltva szert tett. Jelenleg újságíró férjével és két tinédzser lányával Tennessee-ben él, szabadidejében szívesen kertészkedik és készít ékszereket. A New York Times bestseller szerzője, kétszer jelölték a rangos RITA díjra, és elnyerte a Romantic Times Book Reviews az év legjobb történelmi románc mesélője díját.
A regency Londonban (1813), ahol úriemberek és gazemberek jártak kart karba öltve, s az alvilág vadul virágzott, a koronát egy tehetséges kémcsoport segítette, az Álruhások Klubja.
1. The Pretender - Az álruhás
Simon Montague Rain & Agatha Cunnington
2. The Impostor - A szélhámos
Lord Etheridge, Dalton Montmorency & Clara Simpson
3. The Spy - A kém
James Cunnington & Phillipa Atwater
4. The Charmer - A szépfiú
Collis Tremayne & Rose Lacey
5. The Rogue
Ethan Damon & Jane Pennington
Számomra a kémmesterek olyanok a történelmi románcokban, mint a tetovált rock/sport sztárok a jelenkori romantikusokban: Igen csak csábítóak, így az Álruhások Klubja sorozatot mintha csak nekem találták volna ki. S azt hiszem, a szerző ezúttal is ügyesen kufárkodott az itt-ott megcsillanó humorral, a váratlan - s néha a hihetetlenség határát súroló - fordulatokkal, és a tüzesen erotikus jelenetekkel, hisz érdeklődést fenntartó regényt alkotott a sorozat második kötetének is.
„Én a Korona fegyvere vagyok. Méghozzá rikítóan színes fegyver, papagájjelmezben.”
Úgy gondolom, a történetről szinte már túl sokat is elárul a fülszöveg, így nem is részletezném. Helyette csak annyit mondanék, jót kuncogtam azon, hogy főhőseink mindketten más személyiséget magukra öltve találkoznak először, s bolondulnak bele a másikba, valamint fölöttébb élveztem, hogy a könyv alkalmat adott a fejtörésre is, mert számomra bizony sokáig nem volt egyértelmű, vajon ki is itt a valódi rosszfiú.
Clara a regény vége felé lévő botlását leszámítva - amikor mintha elfelejtette volna, hogy ő voltaképp egy okos nő - pont az a tehetséges és talpraesett hősnő, akiről szívesen olvasok, ráadásul nagyra értékeltem, hogy nem holmi félszeg szűzike, hanem aféle tudja mit akar, és mi jó neki özvegyasszony. A sok nőcsábász főhős után Dalton figurája pedig üdítő változatosságot kínált. Ő inkább zárkózott, a csendet és rendet kedvelő férfi - no jó, a hűvös és összeszedett külső meglehetősen szenvedélyes szeretőt takar -, aki barátaihoz és hazájához a végletekig hűséges, s pont ezért az események feladták számára a leckét, hiszen úgy tűnt, a szerelem és a lojalitás között választani lesz kénytelen.
„Átkozott nők és az az átkozott női divat! Mi viszi rá őket arra, hogy valamiféle logikátlan testideál miatt feláldozzák a kényelmüket? Ekkor megrándult az arca, mivel kis híján kificamította a bokáját, amikor magasított sarkú cipője megcsúszott a murvával beszórt ösvényen.”
Bajban lennék, ha kedvenc jelenetet kellene választani, mert túl sok pillanat jut eszembe, amit érdemes lenne megemlíteni. Ott van például szinte a könyv elején a túl szoros fűző miatti incidens a bálon, vagy később az a romantikát és akciót szépen elegyítő, londoni jellegzetességnek számító ködbe vesző hídbéli jelenet... s mennyi nagyszerű még!
Állítom, ez egy igazi szórakoztató kikapcsolódás!
Állítom, ez egy igazi szórakoztató kikapcsolódás!
További vélemények a regényről:
01/07. Francica blogja
01/08. Keményfedél
01/09. Kristina blogja
01/10. Olvasószoba
01/11. Insane Life